50'DEN SONRA HAYATA DAİR
Sağlık-Güzellik
Seyrelmiş Kaşlarınızı Gürleştirmek İçin 10 doğal Çözüm

Seyrelmiş Kaşlarınızı Gürleştirmek İçin 10 doğal Çözüm

1 Mart 2018
50'den Sonra Hayat

Yaşla birlikte saçlar gibi kaşlarımız da seyrekleşiyor. İşin en kötü yanı da kalın kaşların çok moda olması… :) Ama siz canınızı sıkmayın, yeni çözümler buldum...:)

 

 

Cerrahi müdahaleler dışında kısa sürede istediğimiz kalınlıkta saç elde etmenin sihirli bir yolu yok maalesef. Ancak biz yine de doğal çözümlerden şaşmayalım. Aşağıdaki yöntemleri food.ndtv.com sitesinden aldım. Eğer deneyecekseniz, içerikteki maddelerden her hangi birine alerjiniz varsa lütfen o maskeyi denemeyin. Neticede hepsi doğal ürünler…


İşte doğal olarak kalın kaş gürleştirmenin en iyi 10 yolu:

Onion-Juice-For-Hair 

1. Soğan Suyu 
Soğan suyu, saç ve kaş gelişimi için çok iyi kükürt, selenyum, mineraller, B vitaminleri ve C vitaminleri içerir. Bu, kaş saçlarının daha hızlı ve daha yoğun büyümesine yardımcı olur. Sülfür kaş büyümesi için gerekli olan kollajen dokuların üretimini geliştirir. Ayrıca saç köklerini güçlendirir. Soğan keskin bir kokuyken, kokunun tüm izlerini kaldırmak için limon suyu kullanmak en iyisidir. Her gün alternatif olarak kaşlarınıza soğan suyu uygulayın. 

Yöntem:
Soğanları kesin, blenderden geçirin ve macunu yapın. Bir tülbent ya da süzgeç yardımı ile suyunu sıkın. Suyu kaşlarınıza fırça ya da kulak pamuğu yardımıyla uygulayın. Bir saat bekletin. Seyreltilmiş limon suyuna batırılmış pamuk ile silin.

Egg-Yolk-For-Hair


2.Yumurta Sarısı
Kaşları kıllarının temel maddesi olan keratin proteinden oluşur ve yumurta büyük bir protein kaynağıdır.  Yumurta sarısı da zengin bir biyotin kaynağı olup, kaşlarınızın büyümesine yardımcı olur. Haftada iki kez bu tedaviyi kullanırsanız, daha hızlı bir büyüme oranı elde edersiniz. 

Yöntem:
Yumurta sarısını beyazdan ayırın. Pürüzsüz bir kıvam alana kadar çırpın. Bir fırça kullanarak kaşlarınıza uygulayın. 20 dakika boyunca muhafaza edin ve ılık su ile durulayınız. 

Not:
Yumurta sarısı gözenekleri tıkayabilir ve sivilceye neden olabilir. Hafifçe kullan.

Fenugreek-Seeds-For-Hair
 
3. Çemen tohumu
Hintçe Methi tohumu olarak da bilinen çemen saç sağlığı ve parlak görünmesi için de bilinir. Bu tohumlar kaş köklerinizin yeniden yapılandırılmasında yardımcı olur ve bu sayede taze kıl büyümesine neden olur; nikotinik asit ve ayrıca saç büyümesini teşvik eden proteinler içerirler. İçinde bulunan lesitin saçınıza parlaklık kazandırır. Çemen, hassas kafa derisi ile ilgili problemlerin tedavisinde de etkin bir şekilde çalışır. Eetkili sonuçlar için haftada iki kez kullanılmalıdır. 

Yöntem:
Çemen tohumlarını bir gece suda bekletin. İnce bir macun haline getirin ve kaşlarınıza uygulayın. 30-45 dakika boyunca muhafaza ediniz ve ılık su ile durulayın. 

How-To-Thicken-Your-Eyebrows-Naturally3


4.Vazelin
Vazelin bileşimi nemin dışarı çıkmasını önler ve bu nedenle cildi nemli tutar. Bu da, kaşlarınızın gürleşmesine yardımcı olur. İstediğiniz kalın kaşları elde edene kadar bunu her gece tekrarlayın. 

Yöntem:
Vazelini kaşlarınızaa uygulayın ve bir gecede bırakın.  Sabah ılık su ile durulayın. 

Not:
Vazelin yüksek yağ içeriğine sahiptir. Sivilce eğilimli bir cildiniz varsa, kullanmanız önerilmez.

Aloe-Vera-For-Hair


5.Aloe Vera 
Aloe Vera, kıl büyümesini teşvik eden aloenin adı verilen bir bileşim içerir. Keratininkine benzer kimyasal bir yapıya sahiptir, bu nedenle kılları kendi besinleriyle gençleştirir, böylece daha fazla elastikiyet kazandırır ve kırılmayı önler. Aloe Vera jel yapışkan değildir ve hızlı absorbe olur, bu nedenle günde iki kez uygulanabilir. 

Yöntem:
Aloe dış yaprağı soyun ve jeli kaşık ile sıyırın. Jeli iyice yedirene kadar kadar kaşlarınıza masaj yapın. Geri kalanını buzdolabında saklayın.

Limon
 
6. Limon
Limon, vitamin B, vitamin C, folik asit ve diğer hayati besin açısından çok zengindir. Bu maddeler kıl gelişiminde çok etkilidir.

Cildinizin limon uygularken biraz yanması normaldir, ancak tahriş devam ederse kullanmayın, hassas ciltleriniz varsa bu çareyi denemekten kaçının. 

Yöntem:
Bir parça limonu kaşlarınıza doğrudan sürün. 20 dakika bekletin ve sonra ılık suyla yıkayın. 
Not:
Doğal rengini açabileceğinden, limonu uyguladıktan sonra iki saat boyunca kaşlarınızı güneş ışığına maruz bırakmayın.

Milk-For-Hair 

7. Süt 
Sütteki kazein ve peynir altı suyu olarak bilinen iki hayati protein, kıl köklerini besler ve sağlıklı kaş ve saçların büyümesini tetikler ve uyarır. Bunu günlük olarak yapmak, istenilen sonuçları verecektir. 
Yöntem:
Süte batırdığınız pamukla kaşlarınıza hafifçe masaj yapın. 15 dakika boyunca bekletin ve su ile durulayın…
Castor-Oil-For-Hair

8. Hintyağı
En çok bilinen kaş gürleştirme yöntemlerinden biridir. Özellikle siyah hint yağı öneriliyor. Proteinler, yağ asitleri, antioksidanlar ve vitaminler bakımından çok zengin olduğu için kıl köklerinin beslenmesine  yardımcı olur. Kaşlarınıza her gece yatmadan önce parmaklarınız ile masaj yaparak hintyağı sürün. 30 dakika durduktan sonra,  makyaj temizleyicisiyle silin ve yüzünüzü ılık suyla yıkayın. 

Not:
Saf hint yağı alerjiniz varsa tahrişe, ürtiker ve kızarıklıklara neden olabilir. Kullanmadan önce kolunuzda küçük bir test yapın.  

Coconut-Oil-For-Hair
9. Hindistan cevizi yağı 
Hindistan cevizi yağı, nemlendiricinin yanı sıra bir krem ​​olarak da iş görüyor ve kan dolaşımını artırıyor. Hindistan cevizi yağında bulunan yağ asitleri, saç dökülmesini önlemek için saçta bulunan doğal proteinlerle çalışırlar. İçindeki laurik asit, saç ve kaş köklerinin enfeksiyonunu önleyen anti mikrobik bir madde gibi davranır. Çeşitli proteinlerin yanı sıra, hindistancevizi yağı içindeki E vitamini ve demir gibi besinler sağlıklı ve kalın kaşları geliştirir. Her gün kaşlarınıza hindistan cevizi yağı uygulayabilirsiniz, ancak bunu haftada birkaç kez bile kullanmanız fark edilebilir sonuçlar verebilir. 

Yöntem:
Yağa pamuklu çubuk batırın ve kaşlarınıza uygulayın. Gece boyunca kaşınızda kalsın. Sabahları bir yüz yıkama ile yıkayın.
 

Olive-Oil-For-Hair

10. Zeytinyağı 
Zeytinyağında saç ve kaş büyümesine yardımcı olan A ve E vitaminleri bulunur. Vitamin E her saç telini beslerken, A Vitamini saç büyümesine yardımcı olan vücudumuzun doğal yağı olan sebum üretimini uyarır. Birkaç hafta içinde sonuçların görülmesi için günde en az bir kez yapılabilir. 

Yöntem:
Parmak ucunuza bir damla zeytinyağı dökün ve kaşlarınıza masaj yapın. Birkaç saat boyunca muhafaza edin ve yüz yıkama ürünü ve su ile yıkayınız.

50'den Sonra Hayat

Yorumlar (0)

Yorum Yaz