50'DEN SONRA HAYATA DAİR
Sağlık-Güzellik
Günde 10 Dakika ve 4 Hafta İçinde Vücudunuzu Dönüştürecek 7 Egzersiz

Günde 10 Dakika ve 4 Hafta İçinde Vücudunuzu Dönüştürecek 7 Egzersiz

1 Mart 2018
50'den Sonra Hayat

Bu egzersizlerin toplamı günlük 10 dakika.!!! Egzersize uzun zaman ayıramıyoruz nedense. Bu nedenle kısa süreli uygulamalar işimize geliyor...

 

Bu yazıyla Bright Side sitesinde karşılaştım. Denenmiş olduğunu günde sadece 10 dakika ayırarak 4 hafta içinde kas ve kemik sağlığında ciddi iyileşme olduğu gibi, vücudun biçimlendiğini, kasların sıkılaştığını iddia ediyorlar.

Dikkat1! Elbette ki önemli bir sağlık sorununuz varsa doktorunuza danışmadan kesinlikle uygulamayın!

Dikkat2! Bu hareketleri 6 gün yapın ve 1 gün ara verin.

Dikkat3! Sayfanın sonundaki tablolarda hangi haftalarda hangi hareketi kaç dakika süreyle yapacağınız belirtiliyor. Bakmadan hareketlere başlamayın.

 

PLANK EGZERSİZİ

Nasıl yapılır: Tam olarak şekildeki pozisyonu alın ve ilk olarak 2 dakika bu şekilde durmaya çalışın. 4. Haftaya geldiğinizde 10 dakikaya çıkartmış olmalısınız

Sonuçlar: Doğru yapılırsa bu egzersiz sırt, kalçalar, bacaklar ve kollar üzerinde çalışır. Aynı zamanda duruş ve genel kas gücünü geliştirir.

 

ŞINAV

Nasıl yapılır: Başlangıçta kollarınızı dümdüz tutun.Yavaşça dirseğinizi kırarak ve mümkün olduğunca yere yakın pozisyonda kalın.Sonra, Sırt, pelvis ve bacakların düz bir çizgi oluşturduğundan emin olun. Sonra yavaş yavaş başlangıç ​​konumuna geri dönün.

Faydası: Göğüs, kol ve karın kaslarını etkiler.

 

UYLUK VE KALÇA KASLARI EGZERSİZİ

Nasıl yapılır: Dört ayak üzerinde durun ve sol bacağınızı ve sağ kolunuzu düz bir çizgiyle gerin. Sonra yavaş yavaş eğilin ve sol dirseğinize sağ dizinize dokunun. Tekrar düzleştirin, sonra kol ve bacağınızı değiştirin.

Faydası:  Gövde ve kalça kemiği geçiren kaslar için iyi geliyor. Sırt kaslarını, kalçaları ve beli güçlendirir.

 

ÇÖMELME

Nasıl yapılır: Ayağınızı omuz genişliğinde ayrı tutun, ayaklığınızın üzerinde durun. Sanki hayali bir sandalyeye oturmuş gibi durun. Dizleriniz ve ayaklarınız aynı hatta ve sırtınız düz olmalıdır. Kollarınızı önünüzde yükselterek dengesini koruyabilirsiniz. Ardından elinizden geldiğince yavaşça geri çıkın.

Faydası: Kalça, uyluk ve ayak bileklerinin kaslarını güçlendirir.

 

GÖBEK ERİTME, KARIN VE BEL KASLARI İÇİN EGZERSİZ

Nasıl yapılır: Sırtüstü üstünde uzanın ve dizlerinizi bükün.  Üst vücudunuzu yavaşça kollarınızla kaldırın ve ayak parmaklarına dokunmaya çalışın. Sonra yavaş yavaş başlangıç ​​konumuna geri dönün.

Faydası: Karın yağlarını yakar, karın ve bel kaslarını güçlendirir.

 

KARIN + KALÇALAR

Nasıl yapılır: Sırtınızda gerginlik hissetmek için kendinizi ellerinize ve ayaklarınıza üzerine koyun. Bir bacağınızı elinizden geldiğince yüksek kaldırın, sonra ikinci topuğu yerden kaldırmadan üst bedeninizi indirmeye başlayın.

Bulgular: Bel, abs ve kalça kaslarını güçlendirir, yağları yakar.

 

BEL EGZERSİZİ

Nasıl yapılır: Kollarınızı dirsekten bükerek ve başınızın altına gelecek şekilde yere uzanın. Üst vücudunuzu elinizden geldiğince kaldırın. Bu pozisyonda bir saniye durun ve yavaş yavaş başlangıç ​​konumuna geri dönün.

Sonuçlar: Omurga kaslarını uyarır ve güçlendirir.

 

 

 

50'den Sonra Hayat

Yorumlar (0)

Yorum Yaz