50'DEN SONRA HAYATA DAİR
Yaşam
Güçlü Kadınların 7 Özelliği

Güçlü Kadınların 7 Özelliği

9 Şubat 2018
50'den Sonra Hayat

Çok duyduğumuz bir sözdür "sen güçlü kadınsın" "güçlü ol" vs.... Peki, ne demek bu? Nasıl güçlü olunuyor? İşte 7 temel özellik...

 

Bazı kadınlar sebebi anlaşılmaz bir şekilde diğerlerinden ayrılırlar. Örneğin normal bir kadını yıkacak bir olay, bu yazıda bahsi geçen kadınlar için aynı etkiyi yaratmaz. İçten gelen bir kuvvetle, daima güçlü olmasını bilirler. Peki bu kadınları farklı kılan şeyler nelerdir?

1) Yavaşlar ve geri çekilir

Günlük hayatın hızına kapılmak çok kolaydır. Siz her şeye rağmen bu deliliklere uymayın ve geri çekilin kendinize zaman ayırın. Mental olarak güçlü bir kadın kendisine önem vermesi gerektiğinin fakındadır. Eğer sürekli devam eden bir döngünün sizi yutmasına izin verirseniz, kendinize önem vermeyi ihmal etmeye başlarsınız. Örneğin bırakın, sadece tek bir gün telefonunuz kapalı kalsın. Boş konuşmalardan uzak, kendiniz ve düşüncelerinizle baş başa bir gün geçirin ve aslında zihninizin ne denli kuvvetli olduğunun farkına varın.

2) Negatif insanlardan uzak durur

İnsanlarla her zaman iyi geçinemezsiniz. Her insanın mutlaka kötü zamanları olur ve bu zamanlarda etraflarına negatif enerjiden başka bir şey yaymazlar. Şunu unutmayın ki, böyle dönemlerde bu insanlarla münakaşaya girmek yalnızca kendinizi yıpratmanıza sebep olacaktır. Üstlerine gitmek yerine bu insanlardan belli süreliğine uzak durun.Güçlü bir kadın, her zaman savaşması gerektiği yeri bilir, evet ancak bir kadını esas güçlü yapan şey geri çekileceği yeri de bilmesinde gizlidir.

3) Ufak hatalara takılmaz

Sürekli olarak hata yapmak moral bozucudur ve üzerinde düşünülmesi gerekir. Ancak en ufak hatanızda kendinize yüklenerek acısını çıkarmak sizi sadece zayıf kılar. Güçlü bir kadın hataları yüzünden geçmişte debelenmek yerine o hatalara birer ders olarak bakıp onlardan yeni şeyler öğrenmesini bilir. Bu hatalar sizi daha güçlü bir insan yapacaktır. En ufak hatanızdan bile ders çıkarmaya çalışın ve ileri de bu tarz hataları tekrar yapmayacağınıza emin olun.

4) Dengeli olur

Evet, belki söylemek yapmaktan daha kolaydır ancak eğer hayatına sıkı sıkıya hakim güçlü bir kadın olmak istiyorsanız önceliğiniz her manada “dengeli olabilmek” olmalıdır. Sağlıklı yemeye başlamak, doğru miktarda uyumak, doğayla vakit geçirmek, kitap okumak ve kendini geliştirmek… Bunların herbirinin sizin gelişiminize yaptığı katkı saymakla bitmez.

5) Sahip olduklarınızın tadını çıkarır

Bu sıradan fikir aslında sandığınızdan çok daha büyük bir öneme sahiptir. Evet geçmişten dersler çıkararak geleceğe daha güvenli ilerlemek güzel birşeydir. Ancak bunu takıntı yapmak yersizdir. Geçmişe odaklanmanın şimdiye kadar hiç kimseye bir faydası olmadı, size de bir faydası olmayacaktır. Bunun yerine şu ana odaklanın. Eğer bütün dikkatinizi şu ana ve şu an içerisindeki “size” verirseniz, çok daha pozitif ve güçlü hissedeceksiniz.

6) Denemekten korkmaz

Zorluklar ve hatalar sizi geleceğe hazırlayan öğreticilerdir. Mental olarak güçlü kadınlar zorluklardan korkmayarak onları yenmenin yollarını aradıkları için bulundukları zihin yapısına sahiptirler. Sizde denemekten korkmamalısınız. Aşılması gereken bir engel varsa, onun ne denli zorlu olduğunu düşünmek yerine, onu nasıl yenebileceğinizi düşünün. Zihin yapınızdaki bu farklılaşma sizi zamanla çok daha güçlü biri haline getirecektir.

7) Yardım istemekten korkmaz

Güçlü olmak, her şeyi kendi kendine yapmak demek değildir. Evet, bazen bir insandan yardım istemek çok zordur ve bir zayıflık belirtisi gibi gelir. Ancak mental olarak güçlü kadınlar bunu bir zayıflık olarak görmezler. Yardıma ihtiyaçları olduğunda bunu söylemekten asla çekinmezler. Bu onların alçakgönüllü ve hatalarının farkına varabilen insanlar olduğunu göstermektedir. Kısacası yardım istemek sanılanın aksine bir zayıflık değil, güçlülük belirtisidir.

 

 KAYNKA: Filoji.com

50'den Sonra Hayat

Yorumlar (0)

Yorum Yaz