50'DEN SONRA HAYATA DAİR
Yaşam
50 Yaş Sonrasını Eşsiz Kılan 50 Harika Şey

50 Yaş Sonrasını Eşsiz Kılan 50 Harika Şey

26 Kasım 2017
50'den Sonra Hayat

 

50 yaş üzerindeki biri doktor ve yazar; biri klinik psikolog; biri emeklilik ve yaşam tarzı uzmanı olan 5 ABD’li kadın yazardan 50 yaş üzerine 50 yorum almışlar… Ben de kendi fikirlerimle harmanlayarak size sunuyorum… Eklemelerinizi bekliyorum… 

1. 50 yaşına girdikten sonra kendinizi daha özgür hissediyorsunuz. “Söylemek istediğimi söyleyebilirim, yapmak istediğim şeyleri yapabilir ve giymek istediğim şeyleri giyebilirim” diye düşünüyorsunuz.

2. “Ben artık yaşlandım” diyerek, yapmak istemediğiniz şeylerden kolaylıkla kurtulabiliyorsunuz. Harika bir bahane oluyor!   

3. Artık küçük şeyleri dert etmiyorsunuz. Ve artık büyük sandığınız dertlerin bile aslında ne kadar küçük olduğunu öğreniyorsunuz

4. 50 yaşın üzerinde eşinize “Ne düşünüyorsun?” diye sorup dertlenmiyorsunuz. Çünkü artık ne düşündüğü umurunuzda değil… 

5. Hiç kimsenin mükemmel olmadığından artık emin olduğunuz için siz de mükemmel olmaya çalışmaktan vazgeçiyorsunuz. 

6. Kendinizle en iyi ilişkiyi 50 yaşından sonra kuruyorsunuz.

7. Kendinizi, fiziksel görüntünüzü kabullenmeyi öğreniyorsunuz. 40’lı yaşlardaki plastik cerrahi hevesleriniz bitiyor. Artık daha rahat “ben ne isem oyum” diyebiliyorsunuz.

8. Sırtınızda yük gibi taşıdığınız insan ve ilişkilerden daha rahat kurtulabiliyorsunuz.

9.En büyük servetinizin önünüzde kalan zaman olduğunu fark ediyorsunuz. Zamanınızı en güzel şekilde kullanmaya çalışıyorsunuz.

10.İnsanların sizinle ve görünüşünüzle ilgili düşüncelerinin önemi çok azalıyor. İsterseniz her hafta saçınızın rengini değiştirebilirsiniz. İnsanların tavsiye ve fikirlerini dinlersiniz ama onları uygulayacağınız anlamına gelmez.

11.İstediğiniz şekilde giyinebilirsiniz. Artık insanların sizi beğenmesinden ziyade, sizin kendinizi iyi hissetmenize daha çok önem veriyorsunuz.

12.50 yaşından sonra kendinizi hayat içinde daha güçlü hissediyorsunuz.

13.Fırsatlar dünyası, 50 yaşını doldurduğunuzda açılabiliyor. Bilginiz ve birikiminiz, artık yeterli zamanı ayırabilmenizle birleşince çok daha verimli olabilirsiniz.

14.50 yaş üzeri her kadın kendi hayatının yıldızıdır. Hayatın değerli olduğunu, yaşamın ihtişamlı olduğunu hisseden her kadın, başkandır, CEO’dur, yıldızdır…

15.Girişimci ruh, 50 yaşındaki kadınlarda patlama yaşıyor. Kendi rüyalarının peşinde koşmanın değerini ve koşacak gücü bu yaşta buluyorlar.

16.Neyi sevdiğinizi ve neyi sevmediğinizi biliyorsun. Moda olan hiçbir şey umurunuzda olmuyor. Kimsenin sizi etkilemesine izin vermiyorsunuz.

17.Kendinize güvenebileceğinizi ve yeni fırsatlara açık olduğunuzu öğreniyorsunuz. Değişimi kabul edebilir ve hayatla başa çıkabilirsiniz. 

18.50 yaş giyimi diye bir şey yoktur. Canı isteyen yırtık kot ile pembe tişört de giyebilir, anne gömleklerin giymek zorunda değiliz.

19.Artık hayat mottonuz şu olabiliyor: “Çalışıyorum, üretiyorum, alışveriş yapıyor, seyahat ediyor ve arkadaşlarımla daha çok zaman geçiriyorum ve keyif alıyorum.”

20.50 yaş üzeri bir kadına parlak kırmızı ruj daha çok yakışıyor.

21.50'den sonra kadınlar daha eğlenceli oluyor.

22.Hayatın mizahını takdir etmeyi öğreniyoruz. Kendimizle ve hayatla daha rahat dalga geçebiliyoruz.

23.Daha çok gülüyorsunuz ve gülümsüyorsunuz. İçindeki çocuğun istediği gibi oynamasına izin veriyorsunuz. 

24.İkinci bir okul, eğitim, kurs ya da içinde ukde kalan her şeyi yapmak için 50 yaş çok ideal bir dönem olabiliyor.

Hot!

25.İnsanlar 50 yaş üzerinde ve enerjik olmanızdan çok keyif alıyorlar. Ve bu da size yansıyor.

26.Gönlüne göre harcayabileceğin “boş vakitleriniz” artıyor. “Sanat dersleri alabilirim, seyahatlere çıkabilirim, arkadaşlarımla şamata yapabilirim…” diye düşünebiliyorsunuz

27.Yeteneğin yaşla alakası olmadığını fark ediyorsunuz. Risk alma, kişisel rahatlık seviyenizi zorlama, kendinizi yeniden keşfetmenin değerini öğreniyorsunuz.. 

28.Yaşamınızı iç bilgelikten, ruhunuzdan beslemeyi öğrenirsiniz. Hayatınız, dergilerde mevcut olanlardan değil, içerideki gerçeklerden kaynaklandığını tam olarak anlıyorsunuz.

paola marella hair - Google Search

29.Kişisel stil anlayışınız tam olgunluğa erişiyor. Onca yıllar deney yaptıktan sonra sizi neyin rahat hissettirdiğini, neyin göz kamaştırıcı olduğunu öğreniyorsunuz.

30.50 yaşın üzerindeki bir kadın TV’de eşinin izlediği bir şeyi izlemek istemiyorsa, bu konuda sızlanarak orada için oturmaz. Yapmak istediği bir şey yapar. Ve bu genellikle daha ilginç bir şeydir.

31.Gerçekten kim olduğunuzu, sevdiğiniz ve beğenmediğiniz şeyleri öğrendiniz. Bu bilinç, geriye kalan hayatı daha keyifli, eğlenceli ve kolay hale getirir. Bu durumun tek dezavantajı, çevrenizde yeni insanların bulunmasını zorlaştırıyor çünkü çok daha seçici oluyorsunuz. 

32.50 yaş üstü kadınlar hikmet sahibidir.

BLNDN BABE YASMINA ROSSI TAKES INTERNET BY STORM IN HUFFINGTON POST ARTICLE

33.50'de hayatın büyük olduğunu, şimdiye kadar olduğundan daha büyük olduğunu biliyorsunuz. 

34.Yaşamın çok iyileştirme kabiliyetine sahip olduğunu, artık biliyorsunuz.

35.Korkunç olduğunu düşündüğünüz birçok şeyin, yaşamın gerçeği olduğunu biliyorsunuz ve kabulleniyorsunuz.

36.Kadınlar yaşla daha fazla hikmet sahibi olurlar. Günahlarınızı 50 yaşın üzerindeki bir kadına itiraf etmek zorunda kalmazsınız. Çünkü onlar çok derin bir iç görüye sahiptir ve her şeyi siz söylemeden hisseder ve anlarlar.

37.50 yaş sonrası kendini yansıtmanın tam zamanıdır. Amacınıza, hedefinize ve sizi mutlu edecek şeylere daha kolay odaklanıyorsunuz.

38.50 yaş üzeri kadınlar danışmandır, rol modelidir ve bilgedirler…

39.Artık neyin daha önemli olduğunu bilmeye başlıyorsunuz.

40.50 yaşında kadınlar hayatlarındaki misyonları anlamları aramaya başlıyorlar. Topluma neler verebileceklerini araştırıyorlar ve daha duyarlı oluyorlar.

41.Kendiniz ve diğer insanlar için daha fazla şefkatli oluyorsunuz ve artık daha fazla kabulünüz var.

42.Mizahı kendi zayıf yönlerinizde görmeyi öğreniyorsunuz, hafifliyor ve kendinizle daha rahat dalga geçebiliyorsunuz.

43.Şu an sahip olduğunuz bilgi ile kendinizi çok daha iyi hissediyorsunuz. Kendi sınırlarınızı ve hayatın sınırlarını dahi iyi fark ediyorsunuz.

44.Ne kadar genç, ne kadar yaşlı olduğunuzu biliyorsunuz. Ve hayatın ne kadar çok olduğunu fark ediyorsunuz.

45.50 yaşından sonra, bir şey hakkında tutkulu olmanın değerini öğreniyorsunuz. Bir sevgili, bir kariyer ve hayatınız. Bir gün içinde her anı sevmeyi öğreniyorsunuz.

46.Torunlarınızla tanışmayı dört gözle bekliyorsunuz. Torun sevgisinin hayatın en değerli mükafatlarından biri olduğun öğreniyorsunuz.

47.Hayatın şikayet edecek kadar uzun olmadığını öğreniyorsunuz.

48.Yaşadığınız her soruna çözüm gözüyle bakmayı öğreniyorsunuz.

49.Kalan hayatınızı çok daha mutlu ve verimli geçirmenin gerçekçi yollarını buluyorsunuz.

50.Evet, artık hayatı daha çok seviyor, kıymetini daha çok biliyorsunuz..... ÖMRÜNÜZ MUTLU VE UZUN OLSUN.... :) 

 

 

50'den Sonra Hayat

Yorumlar (11)

Yorum Yaz
Okurken ben tüm bu maddeleri yapıyormuşum :) galiba doğuştan hem elli yaşındayım hem de 5 yaşındayım :) Çok anlamlı maddeler. Henüz elli olmadım ama merdivenimi dayadım.
Doğuştan 50 yaşındaymışım :)25 Oca 2018 14:51:01
Ya tam 50 nde canının sol yanını ebediyen kaybettiysen işte o zaman nefes bile almak istemiyorsun ama mecbursun ayakta durmaya yaşamaya mecbursun işte
Ayse Demirel 1 Ara 2017 18:39:48
Neden çok daha genç olan İspanya kraliçesinin resmi kullanıldı, hiç anlamadım!
Nesligül Durak8 Eki 2017 12:51:11
51.yaşıma yeni bastım ve tüm maddelerin altına imzamı atıyorum.51. madde de benden olsun!:)) Paylaşmayı her zamankinden daha çok seviyorum ve yazıyı derhal olabildiğince paylaşıyorum..Teşekkürler!
Nuran8 Eki 2017 00:07:22
Hepsine katılıyorum
Saadet7 Eki 2017 14:26:49
Maalesef okurken hiç bir heyecan kalmadığını anladım.
Aylin6 Eki 2017 07:23:26
gerçekten öyle hayatı yeniden keşfettim ve asla gençliğimi özlemiyorum,şimdi hayat daha güzel bana
ümran 6 Eki 2017 01:30:39
Çok doğru bayıldım doğrusu Sanki beni yansitmis
Ayse pamir5 Eki 2017 20:43:41
herşeye katılıyorum ve kendimde bu yansımaları görmekteyim.Mutluyum.sadece ve sadece konuşabileceğim insan bulmakta güçlük çektiğimi söyliyebilirim.Ama hayat herşeyiyle güzel bence....
semiygl5 Eki 2017 05:20:05
Harika duygular
Aynur4 Eki 2017 20:46:17